0216 344 00 76     0532 051 86 83
info@aluminyumdograma.com.tr     Talep Formu
0216 344 00 76     0532 051 86 83 7/24     info@aluminyumdograma.com.tr     Servis Talep Formu
profesyonel doğrama servisi!

Aluminyum Süpürgelik

31 Ekim 2022     654 Görüntüleme
Alüminyum Süpürgelik
İç mekanlarda, bilhassa geniş alanlarda, zemin döşemeleri; mevsimsel değişiklıklar, sarfedilen ısıtma ve soğutma sistemleri ve nem değişimlerine bağlı olarak kütlesel genişleme ya da daralma eylemi amacıyladır. Bu sebeple zemin döşemeleri ve duvar birleşim bölgelerinde zemin döşemesinin hareketine izin vermesi hedefiyle belli oranda boşluk bırakılır. Bırakılan bu boşluğun görselliği olumsuz etkilememesi, zemin ve duvar arası gibi potansiyel olarak kırılgan birleşim yerlerini saklamak amacıyla alüminyum süpürgelik profilleri kullanılır.
Süpürgeliklerin kullanılma amacı, döşemelerde sarfedilen yapı malzemelerinden meydana gelen boşluklar arasına pislik ya da su dolmasını engellemektir. Sonuç olarak  süpürgelik ile kapatılan yerlerde tozun ya da zeminde tespit edilen pisliklerin hijyenik hale getirilmesi daha basit olacaktır. Hem de zemine döşenen malzemelerin asli amacı, betonun su emme ve doygunluk katsayısını düşürmektir. Eğer beton su doygunluk katsayısı eşiğini geçerse, korozyona uğrar ve zemin çökmesi gibi istenmeyen haller yaşanabilir.
 
Alüminyum süpürgelik profili, zemin kaplamasının üzerine problemsiz şekilde oturacak profilde tasarlanmıştır. Fayans, parke, laminat, halı ya da vinil bütün zemin kaplamalarında alüminyum süpürgelikler kullanılır. Yapıştırıcı ya da vidalama yöntemiyle duvara süratli ve basit bir şekilde monte edilir. Alüminyum süpürgelik, şık ve zarif duvardan zemine bağlantı oluşturulmasına imkan tanır. Yine alüminyum malzemeden iç ve dış köşebent, konektörler ve uç kapaklarla istikrar ve düzgün sonlandırma sağlanır. İstenirse; alüminyum testere ile köşe birleşim yerleri 45 derece açıyla kesilerek ek elemanlara gereksinim duymadan da zarifçe birleşimi yapılır. Zemin döşeme problemini ortadan kaldırarak kusursuz pürüzsüz doğrusal bir birleşim sağlar.
 

Alüminyum Süpürgelik ve Sağladığı Avantajlar

 
Zemin döşemesinin hareket ve ısısal genleşme riskleri, iç mekanlarda duvar ile zemin birleşim bölgelerinde mecburi dilatasyon boşlukları verilmesi diğer problemler meydana çıkarır. Bu boşlukların, toz ve pislikler ile anti hijyen bir hale sebebiyet vermemesi amacıyla kapatılması gereklidir. Alüminyum süpürgelikler bu boşluğu kapatırken dekoratif etkisiyle ortama güzellik ve değer de katar. Evlerde sinema ses sistemleri ve müzik seti kolon bağlantı kabloları alüminyum süpürgeliklerin amacıyladeki kanallar kullanılarak gizlenir ve ortalıkta kabloların meydana getirdiği dağınıklık da bertaraf edilmiş olur.
 
Alüminyum süpürgelik profillerinde bir taşla iki kuş vurmaktan çoğu vardır. Hem dilatasyon boşluğunun kapatılmasıyla hijyen sağlar hem dekoratiftir hem de amacıyladen ses ve elektrik kablo döşenmesine idealdur. Alüminyum süpürgeliklerin göz ardı edilen özelliği ise, mobilyaların çekilirken ya da yerleştirilirken duvara sürtünmesini engel olan bariyer oluşturma yararsıdır. Evlerde ve ofislerde, koridor ve girişlerde, kablolamaya imkan tanıdığı amacıyla, erişim yollarını aydınlatmak ve stilistik etkiler yaratmak amacıyla duvara monte ufak led aydınlatma elemanlarını süpürgeliğin derhal üzerine montaj imkanı da sunar.
 

Alüminyum Süpürgelik Modelleri

 
Alüminyum süpürgelikler 6-cm’den 12-cm ene kadar detaylı enlere ve değişik renk seçenekleriyle 3 metre uzunluklarda üretilir. Kullanım amacına, kullanacağınız döşeme malzemesiyle uyumlu değişik profilleri mevcuttur. Zemin duvar köşelerindeki boşluğu kapamak tek amacınızsa düz olan profil modellerinden, amacıyladen kablo geçirmeyi de hedefliyorsanız kanallı olan, projenize ideal görselliği de tamamlayan profil modellerinden birini seçebilirsiniz. Alüminyum süpürgelik profilleri, eloksalli ya da isteğe bağlı elektrostatik boya ile üretilir ve ürünün duvara montajı amacıyla gereken bağlantı elemanları yanında tüketiciye verilir.
 

Alüminyum Süpürgelik Fiyatları

 
Her beğeni ve tasarıma ideal, değişik en ve profillerde imal edilen alüminyum süpürgelik modelleri standart olarak 3 metre boyundadır. Uygulama alanının boyutuna göre birbirine eklenerek düzgün görselliğe sahip istikrar sağlar. Seçeceğiniz profile ve montaj ekipmanlarına göre fiyatlarda değişiklıklar gösterir.
 
Alüminyum süpürgelik profilleri, darbelerden ve sürtünmelerden deforme olmaması amacıyla özel olarak tasarlanır. Bu sayede uzun seneler biçimi ve kaplaması bozulmadan sıhhatli kullanım imkanı sunar. Seçeceğiniz alüminyum süpürgelik modelinde nitelikye, model ürün devamlılığına ve yapımcı garantisine ehemmiyet vermeniz, ileriye dönük meydana çıkabilecek ürün ya da kullanımdan kaynaklı problemleri giderebilmek yönünden çok ehemmiyetlidir. Uygulandığı yere nitelik ve stil katan nitelikli alüminyum süpürgelikler, uzun seneler sarfedilen sağlam ürün olduklarından, yatırım maliyeti ve yarar denkleminde her vakit üstünlük gerçekleştiren ürün olacaktır.
 
 • Adalar Aluminyum Süpürgelik
 • Ataşehir Aluminyum Süpürgelik
 • Beykoz Aluminyum Süpürgelik
 • Çekmeköy Aluminyum Süpürgelik
 • Kadıköy Aluminyum Süpürgelik
 • Kartal Aluminyum Süpürgelik
 • Maltepe Aluminyum Süpürgelik
 • Pendik Aluminyum Süpürgelik
 • Sancaktepe Aluminyum Süpürgelik
 • Sultanbeyli Aluminyum Süpürgelik
 • Şile Aluminyum Süpürgelik
 • Tuzla Aluminyum Süpürgelik
 • Ümraniye Aluminyum Süpürgelik
 • Üsküdar Aluminyum Süpürgelik

 BİLGİLENDİRME

Alüminyum Doğrama

Alüminyum Cephe Sistemleri

Cam Balkon

Giyotin Cam Sistemleri

Pergola Sistemleri

Rolling Roof 

Bioklimatik Pergola

PVC Doğrama

Sineklik

Alüminyum Korkuluk 

Ofis Bölme Sistemleri

0532 051 86 83

ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLER