0216 344 00 76     0532 051 86 83
info@aluminyumdograma.com.tr     Talep Formu
0216 344 00 76     0532 051 86 83 7/24     info@aluminyumdograma.com.tr     Servis Talep Formu
profesyonel doğrama servisi!

Pvc Doğrama

31 Ekim 2022     680 Görüntüleme

Pvc Doğrama,Plastik Doğrama, plastik doğrama tamir

Sizlere sağladığı avantajlar ile pvc pencere sistemleri bilhassa evleri havalandırma husussu ile ilgili belli başlı avantajlar sağlamaktadırlar. Sizler de bu hususta ayrıca, işletmemizin sizlere sunmuş bulunduğu pvc kapı sistemleri içerisinden birisini seçerek, bu hususta en iyiye ulaşmaya bir adım daha yaklaşmış durum da olacaksınız.

Akın Pvc sistemlerinin sizlere sunmaya çalıştığı en mühim özellik, hiç kuşkusuz hanelerinizin iç ısısının korunmasında kendini göstermesidir. Sizler de bu hususta en iyi hizmete ulaşmak amacıyla hizmetlerimizi bu hususta en üst civarlara taşımaya bilhassa ilgi göstermektedir. Sizlere sunmuş bulunduğumuz bu bilhassa ile akın pvc pencere sistemleri hem düşüm maliyeti hem de sağlam olması hasebi  ile günümüzün en çok sarf edilen pencere ve kapı malzemeleri arasında kendisine yer edinmiştir. Sizler de bu hususta bir adım daha öne geçmek isterseniz, akın pvc doğramanın sizlere sunmuş bulunduğu bu hizmeti alma tercihinde bulunabilirsiniz.

Sizlere pvc kapı sistemleri husussu ile ilgili yılların vermiş olduğu deneyim ve tecrübe ile hizmet eden firmamız, bu hususta siz değerli müşterilerimizin en iyiye ulaşmasını bilhassa istemektedir. Bu sebeple ürünlerini, Anadolu yakasında yapan firmamız, sizlere en iyi hizmeti ve ürünü ayağınıza getirebilmek amacıyla en kaliteli malzemeleri kullanmaya özen göstermektedir. Bu durumda sizlere sunmuş bulunduğumuz hizmeti şu şekilde yerine getirdiğimizi söylemek hatalı olmayacaktır.

Siz değerli müşterilerimizin talepleri doğrultusunda kuracağımız pvc kapı sistemleri ya da pvc pencere sistemleri doğrultusuyla hanelerinize keşif gerçekleştirme hedefiyle gelmekteyiz, ardından evlerinizin kapı ve pencerelerinden ölçüleri alarak, bu pencerelerin planlamasını yerine getirmekteyiz. Ardından işyerimize giderek, aldığımız ölçülere göre dilediğiniz pvc kapı sistemleri ya da pencere sistemlerinin imalatını yaparak montaja hazır duruma getiriyoruz.  Ve en son sizlerin ve bizlerin de uygun yada müsait olduğu bir gün pencereleri ya da kapıyı getirerek, montajını sağlam bir şekilde yapıyoruz. Böylece sizler de bu hususta en iyi hizmete ulaşmış oluyorsunuz.

PVC, yirmi yıla kadar kuvvetli ve dayanıklı kalarak ve bu ürünleri başka geleneksel malzemelerden daha dayanıklı duruma getirerek dayanıklılık risklerinin başında gelir. Plastiğin paslanmama, şişmeme ve eğrilmeme gibi üstünlükleri da vardır; metal ya da ahşabın aksine, PVC biçimini ve gücünü uzun seneler vaktinde koruyacaktır.

PVC pencere ve kapıları seçmek, evinizi hayat sürdüğümüz aşırı hava koşullarına karşı korumanıza yardımcı olacaktır. Bu malzeme tamamı ile su geçirmezdir, bu nedenle nem ya da sızıntı husussu ile ilgili endişelenmenize lüzum yoktur. Ayrıca, PVC sıcaklıktan etkilenmediği süre zarfında (ahşap ve metalin aksine), pencereleriniz ve kapılarınız her vakit problemsiz açılıp kapanacaktır.

Akın Plastik Doğrama Modelleri

PVC pencere modelleri ile alakalı bilmeniz gereken belki de en mühim nokta, PVC pencere sistemlerinin ilk yatırım masraflarının alüminyum ve ahşap malzemeye göre çok daha uyun olmasıdır. Buna ek olarak PVC profilden üretilen edilen pencereler ahşap pencerelere kıyasla daha az bakım yada bakım gerektirmez ve ekonomik hayatları bağlı oldukları binaların ömrü ile resmen paralel olarak işler. Bina ömrünün ortalama olarak 40 ila 50 sene arasında değiştiğini görürsek PVC pencerelerin de ömrünün gayet uzun olduğunu söylememiz mümkün. Oysa ahşap pencerelerin birkaç senede bir değiştirilmesi ya da bakım görmesi gerektiği ise bir gerçek.

Pvc Kapı Pencere Oldukça Az Bakım Gerektirir

PVC pencere ve kapıların bakımı son derece basittir ve çürümeyecek ya da paslanmayacaktır. Silinerek temizlenebilir bir yüzey sunar. PVC ayrıntılı renklerde sahip olunan bulunduğundan, boyaya da lüzum yoktur, bu da kapılarınızın ve pencerelerinizin pul pul ya da solmayacağı manasına gelir. PVC kurulumlarınızı güncellemek amacıyla, bütün yüzey temizleyici ve bir bezle bir kez daha yapmanız yeterlidir.

PVC Pencere Fiyatları

PVC pencere ve pvc kapı satın alma kararı alırken müşterilerin ehemmiyet verdiği kriterlerden birisi de PVC pencere fiyatları yada PVC doğramaların fiyatlarıdır.

PVC pencere fiyatları değerlendirilirken karşılaştırma yapılacak pencerelerin aynı niteliklere sahip malzemelerden oluştuğuna bilhassa ilgi ile takip edilmelidir. Farklı et kalınlığına ya da profil genişliğine sahip serilerle, pvc profilin ahşap desenli veya beyaz renk skalası olması pvc pencere ya da pvc kapı fiyatının değişiklik göstermesine sebep olacaktır.

PVC kapı ve pencere fiyatlarını meydana getiren kalemler;

 • 1. PVC profil fiyatları ve kalitesi
 • 2. Kullanılan camın fiyatı ve kalitesi
 • 3. Kullanılan ispanyolet düzeneğinin fiyatı ve kalitesi
 • 4. Kullanılan başka yardımcı malzemelerin fiyatı ve kalitesi (mermer, pervaz, çıta profilleri, aksesuar, ayrıntı profiller v.s.)
 • 5. İşçilik maliyeti biçimindedir.

PVC Profil TL Fiyatları husussu ile ilgili tetkik yapılırken müşterilerin karşısına çıkan ve en çok kafa karışıklığına neden olan husus metre tül kavramıdır. Bu amaçla, ilk olarak metre tül kavramını açıklığa kavuşturmamız gerekmektedir.

PVC Pencere Sistemlerinde Metretül Tanımı

Metre tül, pvc pencerelerin imalatında ve pazarlanmasında sarf edilen, pvc pencerenin büyüklüğünü ve o pvc pencerede sarf edilen ana pvc profil toplam uzunluğunu tarif eden birimdir. Pvc kapı ve pencerelerin ağırlık (kg) ya da alan (m2) ile pazarlanması pvc pencere fiyatları belirlemede yanılgılara sebep olabilir. Aynı ölçülerde aynı işlevleri görebilen bir pvc pencere, üretim sırasında gerçekleşen program değişkenleriyle, başka pvc pencereden daha ağır, değişik fonksiyonlara sahip ve değişik pvc pencere modellerinde olabilir. Bu da pvc pencere fiyatlarının birbirinden değişik olmasına sebep olur. Bu amaçla, pvc kapı ve pencere sistemlerinde metre tül tarifi geliştirilmiştir.

Fonksiyonu, biçimi ya da ağırlığı ne olursa olsun tekniğine göre üretilmiş olan bir pvc pencerenin aksesuar, cam, mermer ve işçilik-montaj bölümlerini dikkate almayan metre tül tarifi, pvc kapı ve pvc pencerenin büyüklüğünü en iyi şekilde açıklamaktadır.

Katlanır Plastik Doğrama

Günümüzde, enerji kaynakları kadar enerjinin tasarrufu ve verimli tüketiminin da ehemmiyeti artıyor. Yapı komplekslerinde enerjinin % 82’si ısınma hedefli kullanılmakta. Bu oran, ülkemizde sarf edilen toplam enerjinin % 26’sına karşılık gelmekte. Yapılardaki ısı kaybının % 40’ı dışa bakan duvarlardan, % 30’u pencerelerden, % 17’si dışa bakan dış kapı ya da balkon kapılarından, % 7’si çatıdan, % 6’sı ise döşeme altlarından kaynaklanıyor. Bu durum, tasarruf sağlanacak en mühim alanlardan biri olarak yapıları ve yalıtım sistemleri olarak pvc pencere sistemlerini öne çıkarmakta. En sınırlı ve en pahalı kaynağın enerji olduğu gerçeği, pencere sistemlerinde “enerjinin korunmasını” yani yalıtımı daha çok ön plana çıkarıyor.

Sürme Plastik Doğrama

PVC Sürme Kapı ve Pencere Sistemi içerisinde yer alan çoğu profil ve yardımcı malzemeler, izolasyon hedeflenerek özel olarak tasarlanmıştır ve birleşim yerlerindeki alın kapatma I alın birleştirme profillerine, TPE conta dahil edilerek izolasyon artırılmıştır. PVC Sürme Kapı ve Pencere Sisteminde ; sürme kasa, sürme pervaz kasa, sürme kasa sineklikli, üç ray kasa, sabit sürme kasa ve sabit sürme pervaz kasa tüketimi ile çoğu çözüm bulunmaktadır. Bu sistemde imal edilen pencere ve kapı ayrıntısına göre, sistem içerisindeki iki değişik sürme kanat profil (3 odacıklı) alternatifi yer alır. PVC Sürme Kapı ve Pencere Sistemi, yardımcı profiller kullanılarak Zendow ve Everest Max Sistemleri ile de toplu edilebilmektedir.

PVC DOĞRAMA NEDİR

Kapı ve pencere sistemlerinin son vakitlerde en mühim malzemelerinden birisi de PVC'dir. Poli-Vinly-Klorid isimlerinin baş harflerini taşımaktadır. Çeşitli katkı maddeleriyle harmanlandıktan sonra yüksek sıcaklıklarda şekillendirilir ve plastik durumuna getirilerek tüketimi sağlanmaktadır. Kapı, orta kayıt, kanat gibi kullanılan panellerinin tamamına Plastik doğrama denmektedir. Sayısız üstünlüğü ve ayrıntılı sağlamış bulunduğu basitlik ile en çok tercih edilen ürünler arasındadır.

Pvc Doğrama Çeşitleri Nelerdir?

Sürme, katlanabilen, tek kanatlı, kemerli, stüdyo, cumba, gyotin, vasistas gibi tipleri bulunmaktadır. Kapı, pencere gibi çoğu alanda tercih edilebilmektedir. Normal doğramalara göre müşterilerine daha çok katkı vermektedir. Ses yalıtımı, yüksek ısı yalıtımı, rüzgâra karşı dayanıklı olması, şık ve estetik bir görüntüsü olması ve bakımının basit olması tercih edilmesindeki en büyük etkenlerdir.

Pvc Doğramanın Alüminyum Doğramadan Farkı Nedir?

Pvc Doğrama alüminyum doğramaya göre daha ideal fiyatlıdır. Pvc'de düşük havanın girmesi daha düşük bir ihtimaldir. Alüminyumda girme olasılığı bulunmaktadır. Isı yalıtımı yönünden PVC daha avantajlıdır. Isıyı daha zor geçirir. Estetik yönden PVC'nin daha çok renk ve desen alternatifi bulunmaktadır. İkisi de kalitelidir. Fakat kalitesizi kullanırsa memnun kalmak zordur. Pvc plastikten üretildiği amacıyla geri dönüşümü alüminyuma göre daha basittir. Pvc alüminyuma göre daha hafiftir. Yüksek ve düşük sıcaklıklarda alüminyum kadar başarılı olamayabilir. Kapı ve pencere imalatında kullanılarak ağaç kesilmesini azaltır ve ormanların korunmasına büyük oranda yardımcı olur. PVC'nin alev alma sıcaklığının yüksek olmasının yanı sıra tutuştuğu vakit kendi kendisine sönebilmektedir.

Pencere Tamiri

Pencere onarım hizmeti, sahip olunan pencere, pvc kapı, pimapen cam balkon kapısı arızlarının onarımında problemli bileşenleri onarım etmemize ya da değiştirmemize izin verecek yetenek ve bilgiye sahibiz. Pencere sistemlerinizi onarım hizmetinde Buğulanmış ya da kırılmış çift cam değişimi, kilit mekanizma değişimleri, pencere kolu, menteşe, çocuk güvence kilidi, pencere conta değişimi vb. çoğu pencere onarım prosedürünü profesyonel bir şekilde yapmaktayız.

Pimapen Cam Tamiri

Çift cam pencereler vakitle contaların aşınmasıyla hava alır ve içersinde buhar yapar ve “pimapen pencere buhar yapıyor?” sorusunu sorarlar. Pimapen cam tamiri olası ise tamir gerçekleştirilir ya da pencere cam değişimi prosedürü sağlanır.

Pvc Doğrama Kullanmanın Avantajları Nelerdir?  

Mükemmel derecede su sızdırmazlığı sağlamıştır. Şık ve estetik bir görüntü yansıtmaktadır. Genellikle ev dekorasyonuna ehemmiyet verenlerin sık sık başvurmuş bulunduğu bir yöntemdir. Bakımı basit olması yönünden, uzun vakit bakım ya da tamir masrafları gerektirmez. Kolay çürüyüp, paslanmaz. Çözülme ve bükülme gibi sorunlar yaratmaz. Oldukça dayanıklı ve sağlamdır. Yanmaya karşı dirençli bir yapısı vardır. Yenilikçi tasarımlarıyla sizi daima yeniliğe taşır. Geri dönüşümü olan malzemeler bulunduğundan ötürü, çevrecidir. Üretirken düşük enerji tüketmek yeterli olur.

Pimapen Tamiri Fiyatları

Profesyonel pimapen tamiri uzmanlarımız ile sunmuş olduğumuz kaliteli işçilik neticesinde ödemiş olduğunuz ücreti sonuna kadar hak eden bir çalışma mantığı yapısındayız ve bunun ile gurur duyuyoruz. Bu da gücümüze güç katmamızı sağlıyor. Pencerelerin kışın soğuk hava almasını, conta değişimlerinin yapılması, pvc kolların değişimleri, kanat ayarlarının yapılması, çift açılım sistemi gibi çoğu prosedürde pimapen tamiri fiyatlarını en ideal bütçe de sunuyoruz. Herhangi bir prosedür amacıyla fiyat öneriyi alabilmek istiyorsanız bizi çekinmeden arayabilirsiniz.

Akın Pimapen tamiri işlemleri

 • Pimapen Pencere ve Kapı Kol Değişimi Tamiri
 • Pimapen Pencere ve Kapı Menteşe Değişimi Tamiri
 • Pimapen Pencere ve Kapı İspanyolet Değişimi Tamiri
 • Pimapen Pencere ve Kapı Buğulu Cam Değişimi Tamiri
 • Pimapen Pencere ve Kapı Kanat Ayarı Tamiri
 • Pimapen Pencere ve Kapı Sürgülü Pencere ve Kapı Ayarı Tamiri
 • Pimapen Pencere ve Kapı Karşılık Basınç Ayarı Tamiri
 • Pimapen Pencere ve Kapı Silikon Yenilenmesi Tamiri
 • Pimapen Pencere ve Kapı Zamak Değişimi Tamiri
 • Pimapen Pencere ve Kapı Conta Değişimi Tamiri
 • Pimapen Pencere ve Kapı Kilit Değişimi Tamiri
 • Pimapen Pencere ve Kapı Çift Açılım Tamiri
 • Pimapen Pencere ve Kapı Kol Değişimi Tamiri
 • Pimapen Pencere ve Kapı Conta Değişimi Tamiri
 • Pimapen Pencere ve Kapı Buğulu Cam Değişimi Tamiri
 • Pimapen Pencere ve Kapı Kanat Ayarlaması
 • Pimapen Pencere ve Kapı Sürgülü Pencere ve Kapı Ayarlaması

  • Pvc Doğrama
 • Pvc Doğrama
 • Pvc Doğrama
 • Pvc Doğrama
 • Pvc Doğrama
 • Pvc Doğrama
 • Pvc Doğrama
 • Pvc Doğrama
 • Pvc Doğrama
 • Pvc Doğrama
 • Pvc Doğrama
 • Pvc Doğrama
 • Pvc Doğrama
 • Pvc Doğrama
 • Pvc Doğrama
 • Pvc Doğrama
 • Pvc Doğrama
 • Pvc Doğrama
 • Pvc Doğrama
 • Pvc Doğrama
BİLGİLENDİRME

Alüminyum Doğrama

Alüminyum Cephe Sistemleri

Cam Balkon

Giyotin Cam Sistemleri

Pergola Sistemleri

Rolling Roof 

Bioklimatik Pergola

PVC Doğrama

Sineklik

Alüminyum Korkuluk 

Ofis Bölme Sistemleri

0532 051 86 83

ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLER