0216 344 00 76     0532 051 86 83
info@aluminyumdograma.com.tr     Talep Formu
0216 344 00 76     0532 051 86 83 7/24     info@aluminyumdograma.com.tr     Servis Talep Formu
profesyonel doğrama servisi!

Kış Bahçesi Sistemleri

31 Ekim 2022     612 Görüntüleme

Kış Bahçesi Sistemleri,Kış bahçesi fiyatları,Kış bahçesi modelleri

Akın Alüminyum Kış bahçesi bilhassa villa tarzı evlerde, müstakil konutlarda ya da kışın da sarf edilen yazlıklarda sık sık tercih edilen bir balkon türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Farklı olarak veranda olarak da adlandırılan kış bahçeleri, evinize değişik bir konfor kısmı ve bambaşka bir lüks katar. Genellikle geniş bir balkon olarak sarf edilen kış bahçesi cam balkon sistemleri ile kaplanarak kullanımı kolay ve kolay bir duruma getirilir ve dört mevsim süresince işlevini sürdürür. Kış bahçesi modelleri tür tür değişik dizaynlarda karşımıza çıkmakta ve kış bahçesi fiyatları da bu dizayn ve modellere göre değişik lik göstermektedir.

Metre Kareye Göre Kış Bahçesi Fiyatları

Kış bahçesi M2 fiyatları az evvelce de vurgulamış olduğumuz gibi pek çok değişken faktöre göre değişkenlik göstermektedir. Bu değişkenlerden en mühim olanı her şeyden evvelce kısmın metre kare ölçüsüdür. Sizin de Tahmin edebileceğiniz gibi metre kare birim fiyatı artıkça kullanılacak olan malzeme, bundan dolayı da ödenecek tutar artacaktır. Fakat kış bahçesi yaptırırken niteliklerden ve malzemenin güvenilirliğinden taviz vermemeniz gerekir; çünkü yaptıracağınız bu kış bahçesi size uzun seneler hizmet etmek üzere imal ve inşa edilecektir.

Kış bahçesi fiyatları sadece metre kareye ve alınan ölçüye göre farklılık göstermez. Farklı kış bahçesi modelleri yanında değişik fiyat aralıkları getirmektedir. Villa tarzı kış bahçesi, loca tarzı kış bahçesi ya da standart olan kış bahçesi balkonları gibi modeller kendi aralarında değişik birim fiyat Aralıklarına sahiptir. Bir kış bahçesinin ön plana çıkan en ciddi özelliği sizler de takdir edersiniz ki her mevsim sıcaklığını koruması ve her türlü hava koşulunda rahat kullanım kolaylığını muhafaza etmesidir.  Buna binayen bir ısı dengesini sağlamak ve ısı yalıtımını daha etkili yapabilmek adına kış bahçeleri özel üretim PVC camlar ve yalıtımlı malzemeler ile üretimi yapılmakta ve takılmaktadır. Bu tip malzemelerin kullanılması halinde artış gösteren kış bahçesi fiyatları uzun vadede ödenen miktarı yeterince karşılamakta ve uzun vadeli bir hizmet vaat etmektedir.

Kullanım Alanınıza  Özel Kış Bahçesi İmalatı Nasıl Yapılır

Kış bahçesi sistemleri natural olarak kış bahçesinin uygulanacağı alana göre değişik ölçü, metre kare ve dizaynlara özel olarak imal edilmekte ve tüketicilere sunulmaktadır. Kış bahçesi imalatı her şeyden evvelce kış bahçesinin uygulanacağı balkona göre değişiklik gösterir. Mekana özel kış bahçesi imalatında ilk olarak kış bahçesi balkon eskizinin uygulanacağı ölçüler alınır ve bu ölçülere göre camlar üretilmeye başlanır. Kış bahçesinin camlarının nasıl olması gerekliliğini kendiniz tercih edebileceğiniz gibi hizmeti aldığınız Akın PVC firmasına da danışmanız mümkün. Mesela geniş bir alanınız varsa ve kısmın tamamını kapamak dilerseniz geleneksel yöntemlerle açılıp kapanan camlardan taktırmanızda bir sakınca yoktur. Öte yandan kış bahçesi kapama gerçekleştireceğiniz alan yeteri kadar geniş ve ferah değilse katlanır cam balkon ya da sürgülü cam balkon sistemlerine danışmanız mümkün. Başka bir söyleyişle kış bahçesi cam balkon döşemeden evvelce bir işinde uzman ekspertize yada uzmana danışmanızda fayda var.

Evinize özel kış bahçesi imalatı yaptırmayı düşünüyorsanız ilk olarak değişik kış bahçesi dizaynları üstünde göz gezdirmeniz ve kısmınıza en makul dizaynda karar kılmanız faydalı olacaktır. Bununla beraber kısmınıza en makul kış bahçesi dizaynını seçerken bütçe arkadaşı olmasında ve sarf edilen malzemenin nitelikli olmasında da büyük fayda var.

Akın Alüminyum Kış Bahçesi Modelleri

M2 cinsinden kış bahçesi fiyatlarından bahsederken arada  birkaç kış bahçesi modeline değinmiştik; şimdi ise bu modellere yakından bakma zamanı geldi. Kış bahçesi modelleri dendiği  zaman kişinin aklına  ilk olarak loca kış bahçesi ve villa kış bahçesi gelmektedir.

Akın Alüminyum Villa kış bahçesi, villa tarzı müstakil haneler de oturan ev sakinleri amacıyla makul bir seçimdir. Her şeyden evvelce villa tarzı kış bahçesi villaya resmen ekstra bir alan sağlamış olur. Özellikle tamamı cam ile kapatılan bu tip kış bahçeleri bilhassa asıl bahçenin stratejik bir mevkisine konularak tabiat ve yeşillik ile iç içe olmanıza olanak sağlar. Villa kış bahçeniz yardımıyla natural hayat ve bahçeniz, elinizi uzattığınız anda dokunabileceğiniz kadar yakın, bir yandan da hiçbir hava koşulundan ya da dış etmenlerden etkilenmeyeceğiniz kadar uzak olacak. Villa tarzı kış bahçesi yardımıyla tek avantajınız kuşkusuz ki tabiat ile yakın ilişki kurmak değil. Yeterince geniş ve ferah bir alan oluşturduğunuz takdirde bu alana şık yemek masası ve yemek sandalyeleri yerleştirebilir, rahat ve davetkar koltuklar ile daha da güzel ve etkili hale getirebilirsiniz ve evinizin ihtiyacına göre bahçenizi istediğiniz tarzda döşeyebilirsiniz. Aileniz ve arkadaşlarınız ile gerçekleştireceğiniz sohbetler ve yiyeceğiniz eğlenceli yemekler amacıyla villa tarzı kış bahçesi resmen birebir bir bölge oluşturuyor.

Bu tip kış bahçelerinde aynı vakitte ev bitkileri, sebze yetiştirmenize de yardımcı olacaktır. Tamamı cam olan kış bahçenizde direkt olarak güneş ışığı istemeyen ve ev koşullarında yetişebilen çiçekler dikerek resmen kendinize özel, gerçek bir “kış bahçesi” oluşturabilirsiniz. Hem dizayn, hem verimlilik yönünden estetik bir görüntü oluşturacak olan bu bitkiler kış bahçesi yardımıyla büyüyecek ve sizi  daha da mutlu edecektir.

Sıklıkla tercih edilen bir başka kış bahçesi modeli ise loca kış bahçesi olarak karşımıza çıkıyor. Loca tarzı kış bahçeleri bireysel ev sahiplerinden çok daha çok restoran,  Kafe ve bar tarzı işletme sahipleri tarafından tercih edilmekte. Loca tarzı kış bahçelerinin villa tarzı kış bahçelerinden en büyük farkı tavanlarının da tamamı ile cam oluşundan ibarettir. Duvarları ve tavanı da cam olan bu localar bilhassa hoş manzaralı restoran ve kafelerde kullanımı kolaylık arz etmektedir.  İnsanlar bu localara çıktıklarında Hoş vakit geçirmenin hemde mekanın manzarasına doymakta, hem de içeri giren gün ışığından doyasıya faydalanmaktadır. Loca kış bahçesi modelleri işletme sahiplerine bolca müşteri kazandırmakla ünlenmiş dizaynlardır. Tabii bu localar bireysel villa ya da yazlık sahiplerinin de tercihi olabilmektedir.

Akın Alüminyum Pimapen / Pvc / Cam Kış Bahçesi

Kış bahçesi sistemleri genelde soğuk hava şartlarına karşı sağlam olabilmeleri ve soğuğu geçirmemeleri adına pimapen cam ile üretilirler. PVC kış bahçesi sistemleri PVC’nin ısı ve ses yalıtımı yardımıyla üstün yetenekleri bir araya gelir ve alüminyumun estetik görüntüsü ile buluşarak kusursuz bir alan oluşturur. Yüksek ısı yalıtımı sağlanması amacıyla çelik maddeden yapılan kafes yardımıyla komple giydirme yapılarak dört dörtlük bir balkon sistemi haline gelir. PVC kaplı kış bahçeleri yazın sıcağını balkonunuzun dışında tutacağı gibi kışın soğuğunun da içeri girmesine engel olacaktır. Dört mevsim balkon keyfi yapmanıza PVC kaplamalı bir kış bahçesi seçmek sizin adınza makul olacaktır. Bununla birlikte sürgülü ya da katlanır cam balkon ile beraber ortaya muhteşem sonuçlanmış bir kış bahçesi sistemi çıkar.BİLGİLENDİRME

Alüminyum Doğrama

Alüminyum Cephe Sistemleri

Cam Balkon

Giyotin Cam Sistemleri

Pergola Sistemleri

Rolling Roof 

Bioklimatik Pergola

PVC Doğrama

Sineklik

Alüminyum Korkuluk 

Ofis Bölme Sistemleri

0532 051 86 83

ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLER